Яке буває і що то взагалі таке - мило, зварене "з нуля"

 

Мило "з нуля" виготовляється з основних компонентів - олії, води і лугу, а потім збагачується корисними для шкіри добавками. Це традиційна технологія, так варилося мило ще за давніх часів. Проте зараз краще очищується сировина, і набагато простіше математично розрахувати оптимальне співвідношення компонентівв. А потім перевірити Рн-рівень, аби мило було щадним і при цьому добре милилось.
Хімія процесу досить проста - жир, вода і луг вступають в хімічну реакцію, в результаті якої відбувається "омилення" жирів і маса набуває добре відомі нам усім властивостей мила.

Мило буває твердим та пастоподібним. Пастоподібне (рідке) мило виготовляється так само як і тверде, але з іншим лугом, тому воно ще має назву калійне (на відміну від натрійного твердого).


Наразі в промислове мило додається багато всяких речовин, які покликані надати йому більш товарний вигляд, виразний аромат або яскравий колір. Також нерідко додають ПАР, що збільшують милкість і пінистість, але шкідливі для шкіри. тому що руйнують природний захисний бар'єр. В "домашньому" милі немає таких добавок, і до того ж воно виготовляється з більш дорогих природних олій, які в промислових масштабах не використовуються для виготовлення мила, а замінюються дешевшими жирами.


Існують два способи варіння натурального мила в домашніх умовах - гарячий і холодний. Фактично вони відрізняються лише часом, який потрібен для остаточного омилення.

Мило, що виготовлене в гарячий спосіб, можна використовувати вже через кілька днів, в той час як при холодному способі воно повинно "визрівати" не менше місяця, а в деяких випадках і не менше року!

 

Кожна порція мила "з нуля" неповторна, навіть якщо виготовляти по одному й тому ж рецепту з однакової сировини - все одно будуть відмінності, адже на процес впливає безліч факторів, у тому числі абсолютно містичних.


Домашнє мило - це корисна магія для Вашої краси і задоволення!